بهنام فیلم: معرفی کامل سریال جاسوسی The Game

معرفی کامل سریال جاسوسی The Game

در سازمان جاسوسی “ام.آی.فایو” با جاسوس جوانی به نام “جو” آشنا می شویم، همراه او به یک بازجویی می رویم تا با جاسوسی قدیمی که اهل روسیه است ملاقات کنیم . این بازجویی خبر از یک عملیات بزرگ و چندجانبه مخفی می دهد که روسیه سالهاست برای انجام آن برنامه ریزی نموده . اما آیا این عملیات بزرگ به تنهایی تمام داستان این سریال است؟!

نه . این عملیات، تمام داستان نیست . سریال The Game یا “بازی” که ۶ سال پیش توسط شبکه BBC ساخته شده، داستانی جاسوسی را روایت می کند که توامان با عشق های انسانی است، آن هم تا تم خاص خود که یادآور سالهای دور دهه هفتاد لندن است . این تم خاص جذابیت منحصربفردی را به داستان جاسوسی سریال بخشیده که دیدن این سریال را جذاب تر می کند . اما چرا؟!

در سالهای وقوع این داستان، عملیات های جاسوسی همگی با توجه به قابلیت های فردی جاسوس به نتیجه می رسیدند . چراکه نبود تکنولوژی های استراق سمع از جمله ضبط صدا (شنود) و تصویربرداری های پیشرفته باعث میشد جاسوس ها مجبور باشند با تغییر هویت خود اطلاعات را از نزدیک ترین موقعیت به سوژه اصلی به دست آورند . همین موضوع منجربه هیجان بیشتر در این سریال شده است .

در سریال The Game (بازی) سعی شده تماشاگر شاهد شخصیت های واقعی باشد . یعنی کرکترهای سریال، همچون کرکترهای سینمایی غیرواقعی و همیشه بی نقص نیستند . هرکدام از افرادی که در سیر داستان تلاش می کنند در سازمان “ام.آی.فایو” از کشور انگلستان دفاع کنند، یک یا چند ضعف شخصیتی دارند . همین ضعف های شخصیتی، در حقیقت، وزنه‌ی سنگین واقع نگری سریال می باشند .

سریال The Game (بازی) حتی به شخصیت اصلی خود “جو” نیز رحم نکرده است و تماشاگر را با شخصیتی عاشق پیشه که به یک زن مرموز مدتها پیش دل داده است، همراه می کند . در ابتدا می بینیم که با انسان بسیار ماهری در امر جاسوسی روبرو هستیم . او حتی روانشناسی زبان بدن انسان ها را به خوبی بلد است و نکته‌ای از نگاهش پنهان نمی ماند . اما با تمام این تعاریف، این شخصیت از سمت عشق مرتب ضربه می خورد و بسیار شکننده، غمگین و درونگراست .

همین تقابل “عشق و اصول”، از طرف دیگر “تبحر و ضعف شخصیتی”، منجربه پیدایش شخصیتی جذاب شده که همچون انسان های واقعی است . همانطور که قبلا نیز گفتم، تم جاسوسی خاص سریال The Game (بازی) در دهه هفتاد لندن، در کنار این شخصیت های واقعی باعث شده تماشاگر با داستانی تقریبا واقعی روبرو باشدو بتواند با شخصیت های این سریال همذات پنداری کند . همین همذات پنداری، پارامتر مثبتی است که در کمتر مینی سریالی با تم جاسوسی تاکنون دیده‌ایم .

این سریال ۶ قسمتی در میانه راه به درستی از المان داستانی جدیدی در سیر روایت خود استفاده می کند و مثلث موضوعی جدیدی را به وجود می آورد . اگر بخواهم ساده تر توضیح بدهم، باید بگویم: تماشاگر در سه قسمت ابتدایی شاهد تقابل دو موضوع “عشق و جاسوسی” است، اما در سه قسمت پایانی و با ورود موضوع “شک” به داستان، تماشاگر شاهد این است که یک مثلث موضوعی با ۳ زاویه به نام های “عشق”، “جاسوسی” و “شک” به وجود می آید .

معرفی کامل سریال جاسوسی The Game

سریال The Game (بازی) از دکورسازی، فیلمبرداری و نورپردازی عالی در راستای به تصویر کشیدن شرایط محیطی دهه هفتاد لندن برخوردار است . در سه قسمت ابتدایی نیز شاهد یک فرم سینمایی حول محور شخصیت اصلی هستیم، که یک فرم شخصیت محور به حساب می آید . آما در سه قسمت انتهایی، این فرم به یک “فرم موضویی” پیرامون مسئله “شک” تغییر می کند . همین موضوع باعث بالا رفتن ضرب آهنگ سریال و لذت بیشتر تماشاگر می شود . امیدوارم از این سریال ۶ قسمتی کمال لذت را ببرید .

 

نام: The Game (بازی)

سال ساخت: ۲۰۱۴

ژانر: درام، زیرگروه: جاسوسی

تعداد فصل: ۱

تعداد قسمت: ۶

تاییدیه ساخت فصل بعدی: ندارد (مینی سریال)

زمان میانگین هر قسمت: ۶۰ دقیقه

کشور: انگلستان

زبان: انگلیسی

شبکه: BBC

بازیگران: تام هیوز، دنی اوهر، برایان کاکس، پال ریتر

 

منبع: صفحه اینستاگرام بهنام فیلم

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *