10 فیلم برتر تیم برتون: کارگردان دنیاهای خیالی

10 فیلم برتر تیم برتون: کارگردان دنیاهای خیالی

تیم برتون نویسنده، کارگردان و تهیه کننده آمریکاییه که از سال ۱۹۸۲ تا حالا به فیلمسازی مشغوله و اخیرا مشغول بازسازی انیمیشن The Addams Family برای تلویزیون هست .

لیست زیر 10 تا از بهترین این کارگردان دنیاهای خیالی و معرفی میکنه .

 

10/ Dumbo
DumboDumbo داستان فیل جوونیه که بخاطر گوش های بلندش میتونه پرواز کنه و همین باعث میشه نمایش های خیره کننده ای و برای سیرکی که رونقی چندانی نداشت و دوباره سر زبون ها بندازه .


9/ Alice In Wonderland
Alice In Wonderlandآلیس 19 ساله به سرزمین عجایبی که دوران کودکی رویاش و دیده بود برمیگرده و همراه با کسایی که در رویای کودکیش ملاقات کرده بود راهی برای پایان دادن به دوران ملکه قرمز پیدا میکنه .


8/ Miss Peregrine’s Home For Peculiar Children
Miss Peregrine's Home For Peculiar Childrenژاکوب پورتمن یک پناه گاه سری در یک جزیره کشف میکند که در آنجا کودکان غیرعادی که دارای توانایی های خاصی هستند توسط یک زن نگهداری می شوند.


7/ Sleepy Hollow
Sleepy Hollow
در سال ۱۷۹۹ بازرس ایچابود کرین از پلیس نیویورک بر خلاف میلش به شهر کوچیکی به اسم اسلیپی هالوو فرستاده می شه تا راز یکسری قتل ها رو حل کنه. جسد تمام قربانیها در وضعیت بدون سر پیدا شدن و افراد شهر معتقدند که روح “مرد اسب سوار بدون سر” که سالها قبل در آنجا کشته شده به قصد انتقام افراد شهر را می کشه.


6/ Charlie And The Chocolate Factory
Charlie And The Chocolate Factoryویلی وونکا مالک کارخانه شکلات سازی تصمیم می گیره به ۵ کودک اجازه ورود به کارخانه اش رو بده، پس ۵ بلیط طلایی داخل بسته‌های شکلات میذاره و اونها رو به سراسر جهان می‌فرسته. چارلی که با خانواده فقیرش زندگی میکنه یکی از بلیط‌ها رو پیدا می‌کنه.


5/ Beetlejuice
Beetlejuiceدو روح که به تازگی مرده‌ان، به یک جن گیر مراجعه می کنن تا از طریق اون ساکنان نفرت‌انگیز جدید خونه شون رو از اونجا بیرون کنند .


4/ Sweeny Todd: The Demon Barber Of Fleet Street
Sweeny Todd: The Demon Barber Of Fleet Streetبنجامین بارکر آرایش گری است که با خانواده اش در لندن زندگی می کند. قاضی تورپین با ترتیب دادن اتهامی دروغین به بارکر اون و راهی زندانی در استرالیا می کنه. سال ها بعد بارکر از زندان فرار میکنه و در جست و جوی خانواده، با هویتی جدید در لندن ساکن می شه.


3/ Frankenweenie
Frankenweenieاسپارکی که سگ باوفای ویکتور هست طی یک حادثه تصادف می میرد. ویکتور که تحمل دوری اسپارکی و نداره دست به آزمایش هایی میزنه و اسپارکی و دوباره زنده میکنه ولی اسپارکی نسبت به قبل فرق کرده .


2/ Corpse Bride
Corpse Bride
ویکتور ون دورت و ویکتوریا دورگلات بخاطر مسائل مالی خانواده هاشون قراره باهم ازدواج کنن اما موقع تمرین مراسم عروسی ویکتور مدام خطابه های مراسم ازدواج و فراموش میکنه و بخاطر همین به جنگل میره و درحال تمرین خطابه ها حلقه ازدواج و داخل شاخه ای که شبیه انگشت هست میندازه …


1/ Edward Scissorhands
Edward Scissorhandsمخترع دیوانه ای با عشق و علاقه، موجودی مصنوعی به نام ادوارد می سازد. ادوارد تمامی استانداردهای جسمانی بشر را داراست و فقط دست هایش مشکل دارد.


لیست شما از فیلم های تیم برتون چجوریه؟

 

 

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *