۶ فیلم برتر سال ۲۰۲۰ قاره اروپا

Undine

این لیست فیلم هایی هست که مراسم “جوایز فیلم اروپا” در سال ۲۰۲۰ انتخاب کرده . این مراسم هرساله به داوری بهترین فیلم های اروپایی می پردازه و مهمترین جایزه اون هم “بهترین فیلم” هست . این مراسم از سال ۱۹۸۸ تاکنون برگزار شده و امسال البته به دلیل شیوع ویروس کرونا به صورت آنلاین کار خودش رو پیش برد .

لیست زیر ترتیب خاصی نداره و برنده جشنواره فیلم اروپا بین اونها مشخص شده .


Berlin Alexanderplatz

Berlin Alexanderplatz

کارگردان: برهان قربانی

اقتباسی مدرن براساس یکی از بهترین رمان های آلمانی قرن بیستم به همین نام . “میدان الکساندرپلاتس برلین” داستان مهاجری آفریقایی است که پس از زنده ماندن در حادثه ای مرگبار؛ حالا در برلین به دنبال آرامش می گردد اما زندگی برنامه دیگری برای او دارد .


Corpus Christi

Corpus Christi

کارگردان: جان کوماسا

داستان این درام لهستانی را با فیلم “مارمولک” کمال تبریزی مقایسه می کنند . “بدن مسیح” هرچند کمدی نیست اما داستان “دنیل” را تعریف می کند که در زندان دچار تحول معنوی شده و می خواهد کشیش شود اما سابقه جنایی او مانع این اتفاق است . اما او پا پس می کشد؟


Martin Eden

Martin Eden

کارگردان: پی یترو مارچلو

فیلم “مارتین ادن” براساس کتابی به همین نام و به قلم “جک لندن” است . این فیلم ایتالیایی درباره مردی از طبقه کارگر است که تلاش می کند تا در طبقه نخبه سری میان سرها دربیاورد و به عشقش که از طبقه برژوا است؛ برسد .


The Painted Bird

The Painted Bird

کارگردان: واتسلاو مارهول

“پرنده رنگین” اثری از کشور جمهوری چک و اقتباسی است از کتاب به همبن نام که در ایران هم ترجمه شده . این فیلم داستان پسرکی است که در دوران جنگ جهانی دوم به دنبال سرپناهی می گردد و همین باعث می شود به شخصیت های مختلفی بربخورد .


Undine

Undine

کارگردان: کریستین پتزولد

در باورهای قدیمی “آندین” موجودی آبزی و اغلب مونث است که روح ندارد و فقط درصورت ازدواج با انسان می تواند میرا شود . اگر شریک زندگی یک آندین به او خیانت کند؛ او را به مرگ محکوم می کند . فیلم تازه کریستین پتزولد براساس همین افسان شکل گرفته .


Another Round

Another Round | بهترین فیلم

کارگردان: توماس وینتربرگ

وینتربرگ را با فیلم “شکار” یا The Hunt میشناسیم . این کارگردان دانمارکی در فیلم “یک دور دیگر”؛ که برنده جایزه بهترین فیلم مراسم “جایزه فیلم اروپا” شده؛ سراغ چهار دوست می رود که معتقدند نگه داشتن میزان الکل خون در سطحی باعث آرامش و خلاقیت بیشتر می شود .


اگه هرکدوم از این فیلم ها رو دیدید نظرتون و باهامون به اشتراک بذارید

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *