وقتی هزینه ساخت فیلم، از موضوعی که بهش پرداخته شده بیشتره

فیلم Titanic

فیلم های زیادی هستن که درباره موضوعاتی واقعی ساخته شدن یا مشابه به موضوعاتی در واقعیت . نکته جالبی که این لیست داره اینه هزینه تولید این فیلم ها با هزینه صرف شده یا دست آوردهای اون موضوع در واقعیت همخونی نداره و درواقع بیشتره . بهتره نگاهی به این لیست بندازید .


فیلم The Pursuit of Happyness

فیلم The Pursuit of Happyness با بازی ویل اسمیت از مسیر زندگی و رسیدن به ثروت کریس گارنر ساخته شده . ثروت گارنر در حدود ۵۰ میلیون دلار برآورد شده؛ درحالی که هزینه ساخت فیلم ۶۰ میلیون دلار بوده .


فیلم Martian

فیلم Martian ساخته ریدلی اسکات و بازی مت دیمون درباره سفر تحقیقاتی به مریخ بود و با هزینه ۱۸۰ میلیون دلاری ساخته شد و در مقابلش کل بودجه ماموریت مریخ از سمت هند ۷۵ میلیون دلار بود .


فیلم Mank

هزینه ساخت فیلم همشهری کین با محاسبه تورم حدود ۹ میلیون دلار برآورد میشه اما فیلم Mank دیوید فینچر که درباره مراحل تولید فیلم همشهری کین هست؛ ۳۰ میلیون دلار هزینه داشت .


فیلم Sully

هواپیمایی روی رودخانه هادسون نیویورک فرود اومد و نزدیک به ۴۰ میلیون دلار خسارت به جای گذاشت . کلینت ایستوود از این حادثه فیلم Sully رو با بازی تام هنکس با بودجه ۶۵ میلیون دلاری ساخت .


فیلم Titanic

کشتی تایتانیک در سال ۱۹۰۹ با مبلغی حدود ۱۵۰ میلیون دلار ساخته و به آب انداخته شد اما جیمز کمرون برای ساخت فیلم Titanic با بازی لئوناردو دیکاپریو بیش از ۲۰۰ میلیون دلار هزینه کرد .


نمونه های دیگه ای سراغ دارید؟

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *