نقش آفرینی ها: بری لارسون در فیلم Room

نقش آفرینی ها: بری لارسون در فیلم Room

بازی “بری لارسون” توی فیلم Room یکی از بهترین نقش آفرینی های بازیگرای زن توی تاریخ سینما محسوب میشه . فیلم Room به کارگردانی Lenny Abrahamson سال ۲۰۱۵ و براساس رمانی به همین نام نوشته “اما دون اهو” ساخته و منتشر شد . توی این مطلب نگاهی داریم به بازی و حواشی این نقش برای “بری لارسون” و بردن جایزه اسکار بهترین بازیگر زن .

 

بری لارسون در فیلم Room

لارسون برای اینکه به شخصیت “جوی” نزدیکتر بشه تصمیم میگیره قبل از شروع فیلمبرداری یک ماه خودش و توی خونه حبس کنه و دسترسی به تلفن و اینترنت و برای خودش ممنوع میکنه و رژیم سختی هم میگیره . از اونجایی لارسون خودش و فردی درونگرا میدونه که ترجیحش به توی خونه موندنه گمون نمیکرده این تصمیم خیلی سخت باشه ولی هفته آخر به حدی افسرده میشه که تمام روز فقط گریه میکرده .

اون در تمام طول فیلمبرداری صورت خودش و نمیشسته تا نشون بده این چهره واقعی خودش هست که می بینیم و گریمی روی صورتش اتفاق نیفتاده .

فیلم Room

علاوه بر صحبت با روانکاو برای شناخت اثرات روحی اسارت خاطراتی برای شخصیت خودش توی سنین مختلف نوشت تا بتونه هرچه بیشتر اون و درک کنه . بعد از نوشتن این خاطرات که مربوط به سنین ۱۰ و ۱۴ و ۱۷ سالگی شخصیت میشد اون ها رو به مدیر طراحی و تولید فیلم داد و تا زمان شروع فیلمبرداری دیگه دفترچه رو ندید .

زمانی که “لنی آبراهام” کارگردان فیلم به دنبال بازیگر برای نقش “جوی” بود یکی از تهیه کننده ها به اون پیشنهاد داد بازی لارسون توی فیلم Short Term 12 رو ببینه . آبراهام بعد از دیدن این فیلم بود که به شدت تحت تاثیر توانایی لارسون قرار گرفت .

در نهایت لارسون برای ایفای این نقش موفق شد جوایز اسکار و بفتا و گلدن گلوب بهترین بازیگر زن نقش اول رو به دست بیاره .

نظرتون درباره بازی بری لارسون توی فیلم Room چیه؟

 

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *