نقد های لایو اکشن Tom and Jerry(تام و جری)

نقد های لایو اکشن تام و جری

نام فیلم: Tom and Jerry(تام و جری)

ژانر: کودک و خانواده، کمدی

کارگردان: Tim Story

بازیگران: Chloe Grace Moretz, Michael Pena, Jordan Bolger, Rob Delaney, Patsy Ferran, Pallavi Sharda

تاریخ اکران: 26 فوریه 2021( 8 اسفند 1399) همزمان در سینماهای آمریکا و سرویس HBO max

خلاصه داستان: کایلا، به عنوان شخصی که میخواهد در برگزاری مراسمات و جشن های بزرگ موفق باشد، به استخدام هتل مجللی در می آید و موظف است تا بزرگترین عروسی همه ی تاریخ را در این هتل برگزار کند.اما متوجه میشود موشی خرابکار و سمج در هتل جا خوش کرده. او برای بیرون انداختن این موش دشمن ازلی و ابدی او، یعنی یک گربه را استخدام میکند…

از سال 1940 که اولین قسمت کوتاه تام و جری پخش شد تا به امروز، 164 کارتون کوتاه، سریال های متعدد تلویزیونی و فیلم های بسیاری درباره ی این انیمیشن دونفره ساخته شده است. در جدیدترین فیلم ساخته شده در مورد این دو شخصیت و بعد از 80 سال صامت بودن آنها، تام و جری در این لایو اکشن زبان به صحبت میگشایند و همین موجبات انتقاد های فراوانی را فراهم کرد.”تام و جری” با وجود فروش 13 میلیون دلاری خود در روزهای اول اکران، نتوانست نظر مردم و منتقدین را به خود جلب کند.

در سایت www.rottentomatoes.com از مجموع 81 نقد، امتیاز 25% به این لایو اکشن داده شد.در ادامه نظرات برخی از منتقدین را باهم خواهیم خواند:

 

 

Bilge Ebiri

درست در نقطه ی شروع و زمانی که کبوتر ها شروع به رپ خوانی کردند، فهمیدم که با این فیلم به مشکل بر خواهم خورد.

Tracy Brown

اگر میخواهید حس و حال خشونت کارتونی را تجربه کنید، پیشنهاد میکنم به جای این فیلم، نسخه ی کلاسیک و قدیمی "تام و جری" و قسمت های کوتاه آن را تماشا کنید.

Chris Stuckmann

به عقیده ی من بسیار مهم است که فیلم های این چنینی، به کودکان احترام بگذارند.در صورتی که به نظر میرسد آنها نه تنها اهمیتی به کودکان نمیدهند؛ بلکه بسیار بدآموزی دارند و با آنها مثل مشتی احمق رفتار میکنند.

Erik Adams

این لایو اکشن به شخصیت های "تام" و "جری" حتی اجازه ی عبور از قوانین و استانداردهای بی مورد و سختگیرانه ی استودیو های فیلمسازی معاصر را هم نمیدهد.

David Fear

این فیلم نکات مثبت زیادی هم داشت: مثلا بازیگران دستمزد خوبی دریافت کردند و موش و گربه فرصتی یافتند تا دوران طلایی خود را یک بار دیگر زندگی کنند؛ آن هم بدون اینکه کسی آنها را شپشو یا کثیف خطاب کند.

Brian Tallerico

هم بزرگسالانی که با "تام و جری" بزرگ شده اند و هم کودکان آنها که شاید هرگز حتی اسم این شخصیت ها را هم نشنیده باشند، به یک اندازه از تماشای این لایو اکشن مأیوس و سرخورده خواهند شد.

G.Allen Johnson

به نظر میرسد سازندگان این لایو اکشن، کوچکترین درکی از تاریخچه، ذات واقعی و تمایلات این شخصیت های نوستالژیک ندارند.

John Defore

تنها 5 الی 10 دقیقه ی این لایو اکشن، دارای اکشنی هست که ممکن بود در یکی از قسمت های کوتاه این کارتون دونفره مورد استفاده قرار بگیرد. مابقی فیلم، تنها حجم بی رویه و نامعقولی از کشمکش های انسانی غیرخلاقانه و بی مزه ای است که این بخش کوتاه را در محاصره ی خود درآورده.

Alonso Duralde

ممکن است بگویید که این فیلم قواعد دنیا را بدون در نظر گرفتن قوانین فیزیک و ارتباطات بین گونه ای دستکاری کرده. اما واقعا چرا باید به جزئیاتی اهمیت بدهیم که مشخص است خود سازندگان فیلم به آنها اصلا توجهی نکرده اند؟

Peter Debruge

نه..."تام و جری" هیچ اسکاری دریافت نخواهد کرد.اما در حدی که بتوان از تماشای آن به راحتی لذت برد، فیلم خوب و سرگرم کننده ای است.

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *