نقدهای فیلم the little things (چیزهای کوچک)

نقد های فیلم the little things (چیزهای کوچک)

نام فیلم: The Little Tings (چیزهای کوچک)

نویسنده و کارگردان: جان لی هنکاک

بازیگران: دنزل واشینگتن، رمی مالک، جرد لتو، ناتالی مورالس، سوفیا واسیلویا، تری کینی، مایکل هایت، جیسون جیمز ریختر، کریس باوئر، کری اومالی و تام هیوز

ژانر: جنایی- هیجانی

داستان: این فیلم درباره ی کارآگاه سابقی به نام “جو” است که برای انجام ماموریتی به محل کار سابق خود باز میگردد. او در این سفر با کارآگاه جوانی به نام “جیم باکستر” مواجه میشود که در حال تحقیق بر روی پرونده ای است که بسیار مشابه پرونده ی ناتمامی است که سالها قبل باعث متلاشی شدن زندگی شخصی جو شده بود. همین موضوع باعث نزدیک شدن این دو و همکاری بین آنها میشود…

این فیلم که در تاریخ ۲۹ ژانویه ۲۰۲۱ (10 بهمن 1399) به طور همزمان در سینماها و HBO Max منتشر شد، نتوانست نظر منتقدین را به خود جلب کند و با وجود بازیگران مطرحی که در آن به ایفای نقش پرداخته اند از طرف منتقدین امتیاز پایین 47% را کسب کرد.

در ادامه برخی از نظرات منتقدین را با هم میخوانیم:

 

Nick Schager

تعلیق متوسط این فیلم تا حد زیادی بوسیله ی این حقیقت که هیچ چیز اساسی و مشخصاَ بدیع و تازه ای در پشت ظاهر وهم انگیز آن پنهان نشده، جبران شده است.

 

Erich Nielsen

“چیزهای کوچک” فیلمی آشنا و غیر ضروری(فاقد خلاقیت) بود. اما جدای از این نکته،اخیراً فیلمسازان کمتر چنین فیلم هایی میسازند.

 

K. Austin Collins

“چیزهای کوچک” هدف خود را شناخته و به خوبی به آن دست یافته است، و آن سرگرم کنندگی فیلم میباشد.

 

Malanie Mcfarland

عدم موفقیت این فیلم نکته ی قابل توجهی را بیان میدارد. فیلمنامه ای آبکی که حول محور فرضیه ی نه چندان مستحکمی میگردد، حتی اگر بهترین ستارگان حال حاضر سینما در آن نقش آفرینی کنند، تنها میتواند چند لحظه ی جذاب را پدید بیاورد اما در کل فیلم قابل قبولی نمیباشد.

 

Leonard Maltin

فیلم “چیزهای کوچک” بی هدف، پر مدعا و از قرار معلوم تمام نشدنی است. این فیلم با بهترین آثار دنزل واشنگتن بسیار فاصله داشت و در شأن استعداد ستارگان همبازی او نبود. من دوست داشتم هرچه سریع تر فیلم به انتها برسد.

 

Christy Lamire

این فیلمنامه حدوداً سی سال است که بین کارگردان های مختلف پاس کاری میشود و این موضوع به خوبی در فیلم قابل مشاهده است؛ چرا که به نظر بسیار قدیمی می آید.

 

Valerie Complex

با وجود ایفای نقش بازیگرانی مانند واشینگتن، مالک و جرد لتو، فیلم “چیزهای کوچک” نباید تا این اندازه سست و غیر مبتکرانه میبود؛ اما افسوس که بود.

 

Justin Cang

این فیلم احساسی عجیب را در انسان برمی انگیزاند تا کلیشه ها را پیش از تبدیل شدنشان به کلیشه تشویق و ترغیب کند.درست مانند احساس گشودن یک کپسول زمان به شدت محافظت شده، یا سفر به اعماق حافظه ی یک جسد از هم پاشیده و پوسیده.

 

Joe Morgenstern

این فیلم را باید به چشم یک جنایت سریالی یا یک مجازات غیرعادی دید. زیرا کوچکترین جنبه ی سرگرم کنندگی و جذابیتی در آن دیده نمیشود.

 

Dwight Brown

به غیر از قسمت پایانی فیلم و گره افکنی های پی در پی آن، میشود گفت “چیزهای کوچک” به اندازه ای از عناصر اساسی ژانر خودش بهره گرفته که طرفداران فیلم های جنایی را به خوبی همراه با خود پیش میبرد و درگیر روند داستان میکند.

نظر شما در مورد این فیلم چیست؟

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *