نقد های فیلم TENET (انگاشته)

نقد های فیلم TENET (انگاشته)

نام فیلم: TENET (انگاشته)

کارگردان: کریستوفر نولان

بازیگران: جان دیوید واشنگتن،رابرت پتینسون،الیزابت دبیکی،مایکل کین،کنت برانا،دیمپل کاپادیا،آرون تایلر-جانسون،کلیمانس پوزی و…

داستان: دو جاسوس حرفه ای برای جلوگیری از جنگ جهانی سوم درگیر ماجراهای پیچیده ای می شوند.ماجراهایی حول محور یک فناوری که امکان وارونگی زمان را فراهم می کند.


Tim Cogshell:

کریستوفر نولان انسان هوشمندی است اما من این هوشمندی را آزار دهنده می دانم.فیلم های او تنها تظاهر به فکری بودن می کنند و واقعا فکری نیستند.او حتی مقوله ی سفر در زمان را هم به درستی نشان نمی دهد.


Christy Lembre:

من طرفدار پر و پا قرص سینمای نولان هستم-معمولا از معمای زمان در آنها لذت می برم-اما به نظر می رسد این فیلم به شکل احتمالا عامدانه ای غیرقابل دسترس و چالش برانگیز تر از هرچیز دیگری است.
‎مبهم، فاصله انداز و دلسرد کننده بود


Allen Johnson:

تنت قطعا فیلم تاثیر گذاری است.هرچند من بعد از مدتی از دنبال کردن خط داستانی آن دست کشیدم.


Mick LaSalle:

فهم فیلم تنت بسیار دشوار است، اما از آن بدتر این است که این فیلم کوچکترین اشتیاقی را هم برای فهمش در مخاطب بر نمی انگیزاند.


Anna Smith:

به سادگی می توان لم داد و در حیرت تجربه ی سینما غرق لذت شد و سریعا خواهان تکرار دوباره و دوباره ی این فیلم (تنت) بود.


Adam Kempenaar:

تنت همان اتفاقی است که وقتی نولان خردورزی بوردِن (در فیلم پرستیژ) را فراموش می کند،می افتد.او آنچنان شیفته ی تاثیر گذاری ”رازش” هست که اصلِ حقه، ارزش خود را در برابر آن از دست می دهد.


Anthony Lane:

عجیب است که حتی در موقعیت های احساسی این فیلم کاملا عاری از احساسات به نظر می رسد.


Dwight Brown:

”جان دیوید واشنگتن” از سد بزرگی گذشت.او دیگر صرفا پسر یک بازیگر سوپر استار نیست.او حالا خودش تبدیل به یک سوپراستار شده است.


David Sims:

نولان بالاخره روی داستانی تمرکز کرد که در آن مبانی فیزیک خود تبدیل به انگیزه ی کاراکتر ها شده اند.


Ryan Gilberto:

هرچقدر همه بیشتر تنت را توضیح می دهند، فیلم بیش از پیش مبهم و پیچیده می شود.در این فیلم به ”پارادوکس پدربزرگ” اشاره شده. اما در فیلم های ”بازگشت به آینده” و ”ترمیناتور” همین موضوع به شکل بسیار ساده تری بیان شده است.


نظر شما درمورد فیلم TENET چیه؟

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *