نقد های فصل اول سریال وانداویژن Wandavision

تریلر نیم فصل سریال Wandavision منتشر شد

نام: Wandavision (وانداویژن)

ژانر: اکشن، ماجراجویانه

کارگردان: مت شکمن

بازیگران: الیزابت اولسن، پل بتانی، تیونا پریس، کاترین هان، کت دنینگز، رندال پارک

امتیاز: 91% از مجموع 176 رای منتقدین در سایت rottentomatoes

تاریخ انتشار: ابتدا قرار بود این سریال در اوایل سال 2020 منتشر شود، اما به علت شیوع ویروس کرونا با تعویق مواجه شد. نهایتاً، دو قسمت نخست در تاریخ 15 ژانویه 2021 (26 دی ماه 1399) و پنج قسمت بعدی تا تاریخ 5 مارس (15 اسفند) به طور هفتگی منتشر شد.

خلاصه داستان: سریال Wandavision به زندگی واندا مکسیموف بعد از اتفاقات فیلم “انتقام جویان: پایان بازی(2019)” میپردازد. واندا قصد دارد زندگی جدیدی را در شهر وست ویو آغاز کند و برای این کار ناچار است تغییراتی را اعمال کند و در نتیجه با واکنش سازمان سورد مواجه میشود…

در ادامه نظرات برخی از منتقدین را باهم میخوانیم:

Shirley Li (The Atlantic)

"واندا ماکسیموف" نخستین ابرقهرمانی نیست که با زخم های حاد روحی دست به گریبان میشود. همه ی ما ضرب المثل معروفی که در مورد قدرت زیاد و مسئولیت زیاد است را شنیده ایم. ( With Great Power,Comes Great Responsibility به این معنا که قدرت زیاد مسئولیت زیادی را به همراه می آورد). با این حال، انتخاب اندوه درونی "واندا" به عنوان نقطه تمرکز اصلی سریال در جهان مارول، انتخابی انقلابی و بحث برانگیز است.

Elina Dockterman (The Magazine)

"ویژن"، یکی از کاراکترهای آزمایشی و یک بار مصرف مارول نیست؛ بلکه این کاراکتر آینده ی دنیای سینمایی مارول خواهد بود. حداقل طرفداران او میتوانند به این موضوع امیدوار باشند.

Linda Holmes (NPR)

بعید به نظر میرسد که "وانداویژن" با این تمرکز داستانی، میتوانست بدون نقش آفرینی ماندگار و هنرمندانه ی الیزابت اولسن به چنین موفقیت چشم گیری دست پیدا کند.

tt Stern-enzi (WXIX_TV)

"وانداویژن" سریال بسیار جذابی است. تا آنجاکه به جای عجله برای دیدن تمام سریال و فکر کردن به مقصد، از مسیر جذاب و دنبال کردن تدریجی آن نیز لذت بردم. فکر میکنم ارزش تماشا کردن را دارد.

Richard Roeper (Chicago Suntime)

اگر شما هم از آن دسته طرفدارانی هستید که احساس میکند زمانش رسیده تا مارول چیزی اصیل و بی همتا را به نمایش بگذارد، پیشنهاد میکنم "وانداویژن" را از دست ندهید.

Lucy Mangan (Guardian)

از نظر بامزگی، با سلیقگی و بی پروایی ، "وانداویژن" حرفی برای گفتن باقی نمیگذارد. پارودی ها به شدت بانمک، شوخی ها عالی و نقش آفرینی ها (بویژه نقش آفرینی اولسن و بتانی که جاذبه و کشش بینشان جذابیتی جدا از داستان اصلی داشت) بی نظیر بود.

Mike Hale (New York Times)

بخش کمدی کلاسیک دلچسب "وانداویژن" بسیار ماهرانه و تاثیر گذار است و نقش آفرینی ها در این بخش بی نقص است.اما آنچنان که باید تخیلی نبود؛ اتفاقا برعکس، در برابر منبع قدیمی اش بیش از اندازه رئال و واقعی بود. بعلاوه آنقدر ها که گفته میشد خنده دار و بامزه نیست.

Alison Herman (The Ringer)

نخستین سریال دنیای سینمایی مارول، در به نمایش گذاشتن زنی با قدرت های ماورایی از رویکرد های معمول و قابل پیش بینی اجتناب میکند. مسئله ای که سایر فرنچایز های این ژانر مدتهاست که درگیرش هستند.

Michael Idato (Sydney Morning Herald)

"وانداویژن"، فانتزی گریزگرایانه ی عجیب و به شکلی غیرمنتظرانه خوشایند و جذاب است.یک لحظه با خود فکر میکنید که چرا دارم چنین چیزی را نگاه میکنم؟ اما ثانیه ای بعد در دام جذابیت های آن اسیر میشوید.

Rebbeca Long (Bitch Media)

به عنوان استثنایی در تاریخ تلویزیون، یک داستان با منشاء ابر قهرمانی به عنوان سکوی پرتابی به سمت جهان های سینمایی بزرگتر عمل میکند. اما در نهایت "وانداویژن" مگر چیزی بجز یک اندوه نامه است؟

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *