معرفی ۱۵ انیمیشن پیکسار با کمترین میزان فروش جهانی

معرفی ۱۵ انیمیشن پیکسار با کمترین میزان فروش جهانی

پیکسار از زمان ساخت انیمیشن “داستان اسباب بازی“ یک استودیوی موفق در زمینه ی انیمیشن بود.حتی بعد از داستان اسباب بازی انیمیشن های موفق زیادی رو تولید کرد.انیمیشن های پیکسار بخاطر تصویر سازی عالی و خلق شخصیت های محبوب و دوست داشتنی همیشه در گیشه موفق بودن و حتی در بین مخاطبین و منتقدان خوش درخشیدن.اما با تمام این موفقیت ها همه ی انیمیشن های پیکسار انتظارات مالی این استودیو رو برآورده نکردن.

لیست زیر ۱۵ انیمشین محبوب و معروف استودیوی پیکسار که درآمد کمی برای این استودیو داشتن رو معرفی میکنه.این لیست با توجه به آمار فروش جهانی ارائه شده توسط BOX OFFICE MOJO تهیه شده.


Monsters University (2013): 743 Million

انیمیشن “دانشگاه هیولاها” درمورد رابطه ی “مایک” و “سالی” در دانشگاه و قبل از اتفاقات انیمیشن هیولاهاست.زمانی که این دو رابطه ی خوبی با هم ندارن.

این انیمیشن با وجود ۷۴۳ میلیون دلار فروش جهانی در لیست کم درآمد ترین انیمیشن های پیکسار در رتبه ی ۱۵ قرار داره.


Up (2009): 735 Million

با وجود اینکه این انیمیشن از قوی ترین انیمیشن های پیکساره اما با ۷۳۵ میلیون دلار فروش جهانی در لیست کم درآمد ترین انیمیشن های پیکسار در رتبه ی ۱۴ قرار داره.


The Incredibles (2004): 631 Million

“شگفت انگیزان” یکی از محبوب ترین و هیجان انگیز ترین انیمیشن های پیکسار در زمینه ی ابرقهرمانیه اما با وجود موفقیت های مالی قسمت های بعدی این انیمیشن،قسمت اصلی با توجه به ۶۳۱ میلیون دلار فروش جهانی در لیست کم درآمد ترین انیمیشن های پیکسار در رتبه ی ۱۳ قرار داره.


Ratatouille (2007): 623 Million

یک داستان عالی با موضوع قضاوت نکردن و خلق شخصیت های دوست داشتنی.یک انیمیشن لذت بخش که تو لیست بهترین انیمیشن های پیکسار قرار داره.اما با تمام این موفقیت ها با ۶۲۳ میلیون دلار فروش جهانی در لیست کم درآمد ترین انیمیشن های پیکسار در رتبه ی ۱۲ قرار داره.


Cars 2 (2011): 559 Million

با وجود موفقیت های این انیمیشن و نظر مثبت منتقدان،با ۵۵۹ میلیون دلار فروش جهانی در لیست کم درآمد ترین انیمیشن های پیکسار در رتبه ۱۱ قرار داره.


Brave (2012): 538 Million

با اینکه “Brave” شخصیت های دوست داشتنی زیادی داشت اما نتونست به اندازه ی انیمیشن های برتر پیکسار موفق باشه.شاید همین موضوع باعث شد تا انتظارات مالی استودیو رو برآورده نکنه.این انیمیشن با ۵۳۸ میلیون دلار فروش جهانی در لیست کم درآمد ترین انیمیشن های پیکسار در رتبه ۱۰ قرار داره.


Wall-E (2008): 521 Million

“wall-E” یک انیمیشن پر از تخیل با تصویر های خیره کننده بود که نقد های زیادی رو دریافت کرد و سال سختی رو در زمان اکرانش سپری کرد.با توجه به سال سختی که داشت ۵۲۱ میلیون دلار فروش جهانی اتفاق بدی برای پیکسار نبود.اما با این فروش جهانی در لیست کم درآمد ترین انیمیشن های پیکسار در رتبه ی ۹ قرار داره.


Toy Story 2 (1999): 497 Million

شاید فروش این انیمیشن در مقایسه با قسمت چهارم همین انیمیشن زیاد به نظر نرسه،اما با توجه به سال اکران این انیمیشن میشه گفت ۴۹۷ میلیون دلار فروش جهانی اتفاق خوبی برای پیکسار بود.اما با همین فروش خوب هم در لیست کم درآمد ترین انیمیشن های پیکسار در رتبه ی ۸ قرار داره.


Cars (2006): 461 Million

۴۶۱ میلیون دلار فروش جهانی برای این انیمیشن در سال ۲۰۰۶ بد به نظر نمیاد.حتی با وجود اینکه در سال ۲۰۰۶ با این فروش تونست دومین انیمیشن پر فروش سال بشه.اما با همین فروش جهانی این انیمیشن در لیست کم درآمد ترین انیمیشن های پیکسار در رتبه ی ۷ قرار داره.


Toy Story (1995): 404 Million

نقد های مثبت و ۴۰۴ میلیون دلار فروش جهانی برای پیکسار در سال ۱۹۹۵ اتفاق خوبی بود.اما با همین فروش جهانی این انیمیشن در لیست کم درآمد ترین انیمیشن های پیکسار در رتبه ی ۶ قرار داره.


Cars 3 (2017): 383 Million

در واقعیت “cars 3” نسخه ی بهتری نسبت به “cars 2” بود.اما فقط ۳۸۳ میلیون دلار فروش جهانی داشت.میشه دلیل این فروش کم رو بد بودن قسمت دوم و از بین رفتن اعتماد طرفدار ها نسب به دنباله های این انیمیشن دونست.این انیمیشن با این فروش جهانی در لیست کم درآمد ترین انیمیشن های پیکسار در رتبه ی ۵ قرار داره.


A Bug’s Life (1998): 363 Million

شاید اگر این انیمیشن امروز اکران میشد فروش بیشتری داشت.اما در سال ۱۹۹۸ نتونست فروش خوبی داشته باشد.این انیمیشن با ۳۶۳ میلیون دلار فروش جهانی در لیست کم درآمد ترین انیمیشن های پیکسار در رتبه ی ۴ قرار داره.

 


The Good Dinosaur (2015): 332 Million

درسته که این انیمیشن یک انیمیشن زیبا و خلاق بود اما ۳۳۲ میلیون دلار فروش جهانی با توجه به هزینه های زیاد پیکسار برای تبلیغات کاملا نا امید کننده بود.این انیمیشن با ۳۳۲ میلیون دلار فروش جهانی در لیست کم درآمد ترین انیمیشن های پیکسار در رتبه ی ۳ قرار داره.


Onward (2020): 103 Million

با وجود یک ماجراجویی فانتزی و خلاقانه اما به دلیل وجود ویروس کرونا خیلی زود اکران این انیمیشن به پایان رسید و فقط مدت زمان کوتاهی اکران شد.به همین دلیل فروش خوبی نداشت و فقط ۱۰۳ میلیون دلار فروش جهانی داشت.و با این فروش جهانی این انیمیشن در لیست کم درآمد ترین انیمیشن های پیکسار در رتبه ۲ قرار داره.


Soul (2020): 7 Million

به احتمال زیاد “soul” برای همیشه کم درآمد ترین انیمیشن پیکسار خواهد بود.این انیمیشن به دلیل همه گیری ویروس کرونا در شب کریسمس از دیزنی پلاس منتشر شد.با توجه به بسته شدن سالن های سینما تنها راه برای پیکسار انتشار این انیمیشن از طریق دیزنی پلاس بود.و همین موضوع باعث فروش کم این انیمیشن شد.با ۷ میلیون دلار فروش جهانی شاید بشه گفت که این انیمیشن جذاب با کلی پیام های درست و زیبا و یکی از انیمیشن های برتر پیکسار قربانی ویروس کرونا شد و شاید تا همیشه ازش به عنوان کم درآمد ترین انیمیشن پیکسار یاد بشه.این انیمیشن در لیست کم درآمد ترین انیمیشن های پیکسار در رتبه ۱ قرار داره.


کدوم یکی از این انیمیشن ها رو دیدید؟ نظرتون دربارشون چیه؟

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *