لیست 14 فیلم محبوب وس اندرسون

لیست 14 فیلم محبوب وس اندرسون

وس اندرسون یکی از کارگردانان خلاق حال حاضر سینماست . کسی که فیلم هایش از لحاظ بصری و روایی خاص خودش است و به نوعی امضای او در جای جای آثارش قابل مشاهده است . کارگردان آمریکایی فیلم های ماندگاری مثل راشمور، آقای فاکس شگفت انگیز و هتل بزرگ بوداپست .

در این پست سراغ فیلم های محبوب این کارگردان می رویم که اغلب انتخاب هایش فیلم های کلاسیک و غیر آمریکایی هستند . اگر علاقه مند به این سبک از فیلم ها یا وس اندرسون هستید فیلم های معرفی شده را از دست ندهید .

 

The 400 Blows

کارگردان: فرانسوا تروفو

1959

پسر نوجوانی که در خانه و مدرسه مشکلات زیادی دارد و مورد بی توجهی اطرافیان به خصوص مادرش قرار می‌گیرد، به مرور جرم‌های کوچکی را وارد زندگیش می‌کند .

Au Hasard Balthazar

کارگردان: روبر برسون

1966

فیلم درباره دختر بچه ای خجالتی به نام ماری و الاغش بالتازار است. پس از چند سال که هر دوی آن ها بزرگ می شوند در جامعه با سواستفاده هایی از سمت مردم روبرو می شوند .

The Big Risk

کارگردان: کلود سوته

1960

داستان این فیلم گنگستری درباره آبل دیویس است که از سمت پلیس ایتالیا تحت تعقیب قرار گرفته و تصمیم میگیرد همراه با دوستش، همسرش و دو فرزندشان به فرانسه فرار کنند .

The Apartment

کارگردان: بیلی وایلدر

1960

داستان کارمند شرکت بیمه ای معروف است که برای پیشرفت سریع در کارش، آپارتمان خود را به مدیران متاهل شرکت برای خوشگذرانی با معشوقه هایشان امانت می دهد .

The Exterminating Angel

کارگردان: لوئیس بونوئل

1962

داستان فیلم درباره یک مهمانی مجلل است که مهمانان آن نمی توانند آن را ترک کنند .

The Friends of Eddie Coyle

کارگردان: پیتر ییتس

1973

خلافکاري به نام ادي کويل که پا به سن گذاشته و نگران زندگي خانواده اش است، پس از دوبار محکوميت، مي پذيرد که به عنوان خبرچين اداره خزانه داري بوستن همکاري کند تا براي او تخفيفي قائل شوند .

A Clockwork Orange

کارگردان: استنلی کوبریک

1971

داستان فیلم در آینده فرضی انگستان اتفاق می افتد و ماجرای جوانی انگلیسی به نام الکس و دار و دسته خلافکارش را روایت می کند .

Hannah and Her Sisters

کارگردان: وودی آلن

1986

هانا که با الیوت ازدواج کرده، قبلا همسر میکی بوده است . لی و هالی خواهران آنا هستند الیوت مدتی با لی رابطه برقرار می‌کند و هالی به زندگی هانا که ظاهرا بی‌عیب و نقص است حسادت می‌ورزد . میکی نیز نگران این است که در اثر تومور مغزی بمیرد .

Mishima: A Life in Four Chapters

کارگردان: پل شریدر

1985

فیلم درباره زندگی و واقعیت های نویسنده/بازیگر/کارگردان جنجالی میشیما است .

Rosemary's Baby

کارگردان: رومن پولانسکی

1968

زن و شوهر جوانی به آپارتمانی قدیمی در برانفورد نقل مکان می‌کنند . در همسایگی آن‌ها زوج مسنی زندگی می‌کنند که خیلی زود با هم طرح دوستی می‌ریزند . اتفاقات عجیب و غریبی برای اطرافیان رزماری رخ می‌دهد . زن جوانی به نام تری که در رختشویخانه آپارتمان با رزماری آشنا می‌شود، به‌طور ناگهانی می‌میرد . هنرپیشه‌ای که رقیب کاری گای محسوب می‌شد ناگهان بدون هیچ دلیلی کور می‌شود و … رزماری نسبت به همسایه‌هایشان مشکوک است .

Missing

کارگردان: کوستا گاوراس

1982

پس از ناپدید شدن یک خبرنگار در جریان کودتای سال 1973 شیلی، خانواده او تلاش می‌کنند وی را بیابند .

Moonstruck

کارگردان: نورمن جویسون

1987

بيوه اي سي و هشت ساله است که با خانواده ي ايتاليايي/آمريکايي خود در بروکلين زندگي مي کند با جاني کامارري نامزد کرده و در حين تدارک مقدمات ازدواج، خبر مي رسد که مادر جاني در بستر مرگ است و او به آن جا مي رود . جاني برادر کوچک تري به نام راني دارد که از پنج سال پيش با او صحبت نکرده است و لورتا سعي مي کند آن دو را آشتي دهد .

Sweet Smell of Success

کارگردان: الکساندر مکندریک

1957

داستان درباره جی جی هونسکر، قدرتمندترین ستون نویس روزنامه های نیویورک، مصمم است که از ازدواج خواهرش با استیو دالاس، موسیقیدان جاز جلوگیری کند .

Who's Afraid of Virginia Woolf

کارگردان: مایک نیکولز

1966

مارتا و جرج زوج میانسالی هستند که زوج جوانی را نیمه شب به خانه شان دعوت می کنند . این فرصتیست دوباره تا عقده های چندین ساله آنها نمایان شود .

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *