لیست نامزدهای اسکار ۲۰۲۱ منتشر شد

لیست نامزدهای اسکار ۲۰۲۱ منتشر شد

بالاخره لیست نامزدهای یکی از مهم ترین مورد انتظارترین جوایز سینمایی سال اعلام شد . ساعاتی قبل لیست کامل نامزدهای بخش های مختلف مراسم جوایز اسکار ۲۰۲۱ منتشر شد . این لیست رو در ادامه ببینید .

۹۳مین مراسم سالانه اسکار قراره در تاریخ ۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ برگزار بشه .

 

بهترین فیلم:

“Mank”
“Minari”
“Nomadland”
“The Father”
“Sound of Metal”
“Promising Young Woman”
“The Trial of the Chicago 7”
“Judas and the Black Messiah”

 

بهترین بازیگر نقش اول مرد:

Chadwick Boseman – ‘Ma Rainey’s Black Bottom’
Anthony Hopkins – ‘The Father’
Riz Ahmed – ‘Sound of Metal’
Gary Oldman – ‘Mank’
Steven Yeun – ‘Minari’

 

بهترین بازیگر نقش اول زن:

Carey Mulligan – Promising Young Woman
Frances McDormand – Nomadland
Viola Davis – Ma Rainey’s Black Bottom
Andra Day – United States vs Billie Holliday
Vanessa Kirby – Pieces of a Woman

 

بهترین بازیگر نقش مکمل مرد:

Daniel Kaluuya & LaKeith Stanfield – Judas And The Black Messiah
Sacha Baron Cohen – The Trial of The Chicago 7
Leslie Odom Jr. – One Night In Miami
Paul Raci – Sound of Metal

 

بهترین بازیگر نقش مکمل زن:

Glenn Close – Hillbilly Elegy
Yuu Jung-Youn – Minari
Amanda Seyfried – Mank
Maria Bakalova – Borat Subsequent Moviefilm
Olivia Coleman – The Father

 

بهترین کارگردانی:

Chloé Zhao – Nomadland
David Fincher – Mank
Aaron Sorkin – The Trial of the Chicago 7
Emerald Fennell – Promising Young Woman
Thomas Vinterberg – Another Round

 

بهترین فیلم غیرانگلیسی زبان:

“Another Round”
“Better Days”
“Collective”
“The Man Who Sold His Skins”
“Quo Vadis, Aida?”

 

بهترین فیلمنامه اقتباسی:

“Borat Subsequent Moviefilm”
“The Father”
“Nomadland”
“One Night in Miami”
“The White Tiger”

 

بهترین فیلمنامه غیر اقتباسی:

“The Trial Of The Chicago 7”
“Promising Young Woman”
“Minari”
“Sound of Metal”
“Judas and The Black Messiah”

 

بهترین انیمیشن:

“Soul”
“Wolfwalkers”
“Over The Moon”
“Onward”
“A Shaun The Sheep Movie: Farmageddon”

 

بهترین مستند:

“Collective”
“Crip Camp”
“The Mole Agent”
“My Octopus Teacher”
“Time”

بهترین مستند کوتاه:

“Colette”
“A Concierto is a ”
“Conversation”
“Do Not Split ”
” Hunger Ward”
“A Love Song for Latasha”

 

بهترین انیمیشن کوتاه:

“Burrow”
“Genius Loci”
“If Anything Happens I Love You”
“Opera”
“Yes-People”

 

بهترین فیلم کوتاه:

“Feeling Through”
“The Letter Room”
“The Present”
“Two Distant Strangers”
“White Eye”

 

بهترین تدوین:

“The Trial of Chicago 7”
“Nomadland
“Mank”
“Promising Young Woman”
“The Father”

 

بهترین فیلمبرداری:

“Mank”
“Nomadland”
“The Trial of The Chicago 7”
“Judas and The Black Messiah”
“News of the World”

 

بهترین موسیقی متن:

“Mank”
“Soul”
“Mank”
“Minari”
“Da 5 Bloods”

 

بهترین ترانه اوریجینال:

“Fight For You” from “Judas and the Black Messiah”
“Hear My Voice” from “The Trial of the Chicago 7”
“Husavik” from “Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga”
“lo Sì (Seen)” from “The Life Ahead (La Vita Davanti a Se)”
“Speak Now” from “One Night in Miami…”

 

بهترین جلوه های ویژه:

“Tenet”
“The Midnight Sky”
“Love & Monsters”
“Mulan”
“The One and Only Ivan”

 

بهترین طراحی صحنه:

“Mank”
“Ma Rainey’s Black Bottom”
“News of the World”
“The Father”
“Tenet”

 

بهترین گریم و آرایش مو:

“Mank”
“Ma Rainey’s Black Bottom”
“Pinocchio”
“Emma”
“Hillbilly Elegy”

 

بهترین طراحی لباس:

“Ma Rainey’s Black Bottom”
“Mank”
“Emma”
“Mulan”
“Pinochico”

 

بهترین صدا:

“Sound of Metal”
“Soul”
“Mank”
“Greyhound”
“News of the World”

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *