بهترین فیلم های فرانسوا تروفو برای طرفداران سینمای موج نو فرانسه

بهترین فیلم های فرانسوا تروفو برای طرفداران سینمای موج نو فرانسه

در سینمای موج نو فرانسه، خشونت سانسور نمی شود و اتفاقات روال طبیعی شان را طی نمی کنند . بیش از 60 سال است که سینمای موج نو فرانسه متولد شده و هنوز تاثیرات قابل درکی دارد . جریانی که عمر واقعی اش 10 سال بود .

فرانسوا تروفو از پیشگامان سینمای موج نو فرانسه است . اولین فیلم تروفو با نام Les Quatre Cents Coups یا چهارصد ضربه در بین بهترین فیلم های تاریخ سینما قرار دارد و همچنین یکی از سه فیلم آغازگر سینمای موج نوی فرانسه محسوب می شود . این فیلمساز و نظریه پرداز ۶ فوریه ۱۹۳۲ متولد و ۲۱ اکتبر ۱۹۸۴ درگذشت .

اگر به سینمای موج نو فرانسه علاقه دارید پیشنهاد می کنیم لیست زیر که از فیلم های فرانسوا تروفو تشکیل شده رو از دست ندید .

همچنین بخوانید: بهترین فیلم ها برای ورود به سینمای کلاسیک

 

The 400 Blows

1959

پسری 14 ساله بخاطر مشکلاتی که در خانه و مدرسه دارد و برای اینکه دیگر تنبیه نشود به همراه دوستش رنه از مدرسه فرار کرده و سرگردان در پاریس می چرخند .

Shoot The Piano Player

1960

چارلز نوازنده پیانو در یک کافه است و پیشخدمت کافه یعنی لنا عاشق او می شود . چیکو برای فرار از دو گنگستر به کافه پناه می آورد و مشخص می شود که نام واقعی چارلز، چیز دیگری است .

Jules and Jim

1962

دو نویسنده که یکی خجالتی و یکی خوش مشرب است محو تماشای یک مجسمه می شوند که زنی با نام کاترین از راه می رسد . زنی که بنظر می آید همزاد مجسمه باشد . کاترین با یکی از آن ها ازدواج می کند .

The Soft Skin

1964

مردی متاهل در سفری به لیسبون با یک مهماندار هواپیما آشنا شده و رابطه شان ادامه پیدا می کند اما کم کم همسر مرد به وفاداری شوهرش شک می کند .

Stolen Kisses

1968

داستان فیلم درباره زندگی آنتوان دوآنل و آشنایی او با کریستین داربون است . این فیلم نامزد اسکار بهترین فیلم خارجی زبان در سال 1968 بود .

Day For Night

1973

در جریان فیلمبرداری یک ملودرام، بازیگر مرد شیفته و دلباخته یک ستاره بین المللی می شود که قبلا ازدواج کرده است .

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *