زنده باد صحنه‌ی سینما؛ صحبت های “دنیس ویلنوو” درباره تصمیم کمپانی وارنر

زنده باد صحنه‌ی سینما؛ صحبت های "دنیس ویلنوو" درباره تصمیم کمپانی وارنر

صحبت های “دنیس ویلنوو” درباره تصمیم کمپانی برادران وارنر که طی اون قراره تمامی فیلم های سال ۲۰۲۱ این کمپانی از طریق سرویس استریم HBO Max منتشر بشه .

این تصمیم بازخوردهای منفی زیادی داشته و کارگردان های مختلفی مثل جیمز گان و کریستوفر نولان از اون انتقاد کردن . متن زیر نامه‌ی سرگشاده دنیس ویلنوو کارگردان فیلم مورد انتظار Dune است، که به همین سرنوشت دچار شده .

فیلم Dune با فاصله، بهترین فیلمی است که تابحال ساختم . من و تیمم بیشتر از ۳ سال هست که برای ساخت یک تجربه سینمایی یونیک وقت گذاشتیم . تصاویر و موسیقی های فیلم ما برای سالن های سینما ساخته شدند .

من از جانب خودم صحبت میکنم، پشت تمام ۱۶ فیلمساز دیگه که به این سرنوشت دچار شدند می ایستم و میگویم: لطفا بدون تنها نیستی و ما با هم قدرتمندیم .

هنرمندان یکی هستند، چه اثر سینمایی بسازند و چه سریالی . اهمیت ندارد تحلیلگران Wall Street چه میگویند، من به شدت معتقدم آینده سینما در پرده های بزرگ سینماست . از ابتدای زمانه انسان ها نیاز به داستان سرایی داشتند . سینما بیشتر از یک کسب و کار است، هنری است که انسان ها را دور هم جمع می کند . جشن انسانیت است، حفره های ما با دیگری پر می شود و این تقریبا نهایت تجربه هنری انسانی‌ است .

به محض پایان دنیاگیری، سالن های نمایش مجددا از عاشقان فیلم پر می شود، من به این موضوع ایمان دارم . نه به این دلیل که صنعت فیلمسازی به اون ها نیاز داره، بخاطر اینکه ما انسان ها به این تجربه‌ی سینمایی نیاز داریم .

من از AT&T میخوام که مداخله کنه و مسئولیت پذیر باشه و به این فرهنگ و مدیوم احترام بذاره . راهی پیدا کنیم تا فرهنگ های مختلف رو کنار هم جمع کنیم . تجربه رفتن به سینما شبیه هیچ چیز دیگری نیست . در اون سالن های تاریک ما با تاریخمون آشنا شدیم، آموزش دیدیم سرشار از تخیلات شدیم و الهام بخش روح ما بوده . این میراث ماست .

زنده باد صحنه سینما – دنیس ویلنوو

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *