راجر دیکنز؛ یکی از بهترین فیلمبرداران سینمای جهان

راجر دیکنز؛ یکی از بهترین فیلمبرداران سینمای جهان

راجر دیکنز یکی از بهترین فیلمبردارهای سینمای جهان است . یک اسطوره که در اوج تجربه و پختگی با فیلمبرداری مسحور کننده خود در فیلم ۱۹۱۷ توانست اسکار بهترین فیلمبرداری را از آن خود کند .

خیلی از ما که سینما را دنبال می کنیم از این اسطوره ها اطلاعات چندانی نداریم اما این اشخاص با هنر خود بار بزرگی از زیبایی یک فیلم را به دوش می کشند . برای خلق یک اثر فوق العاده تک تک اعضای فیلمسازی باید عالی باشند، پس تک تک آن ها مهم‌اند و قابل ستایش .

راجر الکساندر دیکنز مدیر فیلمبرداری ۷۱ ساله انگلیسی است . دیکنز همواره به عنوان یکی از بهترین فیلمبرداران تاریخ سینما شناخته می شود . او بخاطر سبک خاص نور پردازی آثارش و استفاده از برداشت های بلند مشهور است .

بلید رانر، رستگاری در شاوشنگ، فارگو، ذهن زیبا، اسکای فال، ۱۹۱۷ ، سیکاریو و جایی برای پیرمردها نیست از جمله آثار مشهور او هستند .

راحر دیکنز تاکنون مجموعا ۱۵ بار برای آثار خود نامزد جایزه اسکار بهترین فیلمبرداری شده که ۲ بار در سال های ۲۰۱۸ و ۲۰۲۰ و برای فیلم های Blade Runner 2049 و 1917 موفق به کسب این جایزه شد .

وال – ای، چگونه اژدهای خود را تربیت کنید و خانواده کرودها از انیمیشن هایی هستند که دیکنز مدیریت فیلمبرداری اون ها رو به عهده داشته .

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *