خلاصه نقدهای انیمیشن Luca

خلاصه نقدهای انیمیشن Luca

Luca (لوکا) داستان ماجراجویی لوکا پاگورو و آلبرتو اسکورفانو (دو هیولای دریایی با قابلیت تغییر شکل به انسان) در شهر پورتروسو ایتالیاست. لوکا که توسط خانواده و همنوعانش از رفتن به دنیای انسان ها منع شده با کمک آلبرتو پا به دنیای خشکی می گذارد و این سرآغاز ماجراها و اتفاقاتی جالب برای آنها و همینطور دوستی او با یک انسان به اسم جولیا مارکوالدو است…

 

کارگردان: انریکو کازاروزا

صداپیشگان: جیکوب ترمبلی، جک دیلن گریزر، مایا رودولف و…

جیک کول از اَسوشییِتِد پِرِس:

اثر کازاروزا (کارگردان) مانند نسیم آرام تابستان می آید و می رود؛ اما این مانع لذت بردن ما از آن نمی شود.

اَلیسون ویکینستون از ووکس:

در این انیمیشن ماکارونی و ژلاتو ، فواره ها ، دوچرخه سواری ، یک شرور سبیلو و آسمان های شب پر ستاره وجود دارد؛ مانند تعطیلاتی کوچک در دنیای زیبای تخیل است.

دونالد کلارک از آیریش تایمز:

تماشای «لوکا» تماشاگران کم سن و سال تر و کم توقع تر را راضی خواهد کرد که این خود اتفاقی خوش یمن است. هم پر جنب و جوش و هم نسبتا خنده دار است؛ اما به پای « در جستجوی نمو» نمی رسد.

پیتر تِراوِرز از اِی بی سی نیوز:

در حد آثار برتر پیکسار مانند «وال ای» و « داستان اسباب بازی ها» نیست؛ اما نمی توان کتمان کرد که شاهد پیشرفت جلوه های بصری ، کمدی و همین طور زیرمتن داستان در آن هستیم.

مت سینگر از اِسکرین کراش:

یک پرتره زیبا از یک دوستی منحصر به فرد که البته هرگز به پای آثار برتر پیکسار نمی رسد.

مایکل فیلیپس از شیکاگو تریبون:

جزئیات حسی کافی در آن وجود دارد و در پایان احساس دوستی خالصانه آن هم از نوع عجیب و غریب که تماشای این انیمیشن را ارزشمند می کند.

ریچارد لاسون از وَنیتی فِیر:

انیمیشنی دوست داشتنی و خنده دار؛ اما در سطحی پایین تر از آثار پیشین و شاخص پیکسار است.

تای بِر از بوستون گلوب:

«لوکا» یک اثر متوسط از پیکسار، یک انیمیشن رویایی با کمی شوخ طبعی و فضاسازی عالی است؛ البته داستان خاصی ندارد و موضوع کلی آن تکرار مکررات است.

آلونسو دورالدِه از دِ رَپ:

شیرین و تاثیر گذار است؛ به دوستی هایی که غریبه ها در طول تابستان برقرار می کنند و اینکه چگونه این دوستی ها می تواند دوام داشته باشد می پردازد و مانند قهرمانان تغییر شکل دهنده آن، رازهای زیادی برای بازگویی دارد.

بنجامین لی از گاردین:

ترکیبی قابل اعتماد و جذابی دیگر از عناصر داستانی پیکسار که به خوبی از آن شناخت داریم. مانند زمزمه ای آرام است که پس از به پایان رسیدن، ضعف های خود را نشان می دهد.

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *