برندگان جایزه Bafta 2021 مشخص شدند

برندگان جایزه Bafta 2021 مشخص شدند

شبه گذشته مراسم بفتا برگزار و برندگان این دوره از جوایز آکادمی هنرهای فیلم و تلویزیون بریتانیا مشخص شدند . فیلم Nomadland به کارگردانی کلویی ژئو با کسب چهار جایزه پیشتاز این دوره از جوایز بود. همچنین کلویی ژئو دومین کارگردان زن و اولین کارگردان زن رنگین پوست در طول تاریخ است که برنده جایزه بفتا شده است . در ادامه لیست کامل نامزدها و برندگان این دوره را مرور می کنیم .

 

​لیست کامل برندگان جوایز بفتا سال 2021:

 

بهترین فیلم

The Father
The Mauritanian
برنده Nomadland
Promising Young Woman
The Trial Of The Chicago 7

بهترین فیلم بریتانیایی

Calm With Horses
The Dig
The Father
His House
Limbo
The Mauritanian
Mogul Mowgli
برنده Promising Young Woman

 

بهترین بازیگر نقش اصلی زن

Bukky Bakray (Rocks)
Radha Blank (The Forty-Year-Old Version)
Vanessa Kirby (Pieces of a Woman)
برنده Frances McDormand (Nomadland)
Wunmi Mosaku (His House)
Alfre Woodard (Clemency)

 

بهترین بازیگر نقش اصلی مرد

Riz Ahmed (Sound Of Metal)
Chadwick Boseman (Ma Rainey’s Black Bottom)
Adarsh Gourav (The White Tiger)
برنده Anthony Hopkins (The Father)
Mads Mikkelsen (Another Round)
Tahar Rahim (The Mauritanian)

 

بهترین بازیگر نقش مکمل زن

Niamh Algar (Calm With Horses)
Kosar Ali (Rocks)
Maria Bakalova (Borat Subsequent Moviefilm)
Dominique Fishback (Judas and the Black Messiah)
Ashley Madekwe (County Lines)
برنده Yuh-Jung Youn (Minari)

 

بهترین بازیگر نقش مکمل مرد

برنده Daniel Kaluuya (Judas And The Black Messiah)
Barry Keoghan (Calm With Horses)
Alan Kim (Minari)
Leslie Odom Jr. (One Night In Miami…)
Clarke Peters (Da 5 Bloods)
Paul Raci (Sound Of Metal)

 

بهترین کارگردان

Another Round (Thomas Vinterberg)
Babyteeth (Shannon Murphy)
Minari (Lee Isaac Chung)
برنده Nomadland (Chloé Zhao)
Quo Vadis, Aida? (Jasmila Žbanić)
Rocks (Sarah Gavron)

 

بهترین ستاره نوظهور

برنده Bukky Bakray
Conrad Khan
Kingsley Ben-Adir
Morfydd Clark
Ṣọpẹ Dìrísù

 

بهترین فیلم اول توسط یک نویسنده/کارگردان و یا تهیه کننده بریتانیایی

برنده His House
Limbo
Moffie
Rocks
Saint Maud

 

بهترین فیلم غیر انگلیسی زبان

برنده Another Round
Dear Comrades
Les Misérables
Minari
Quo Vadis, Aida

 

بهترین مستند

Collective
David Attenborough: A Life On Our Planet
The Dissident
برنده My Octopus Teacher
The Social Dilemma

 

بهترین انیمیشن

Onward
برنده Soul
Wolfwalkers

 

بهترین فیلمنامه اورجینال

Another Round
Mank
برنده Promising Young Woman
Rocks
The Trial of the Chicago 7

 

بهترین فیلمنامه اقتباسی

The Dig
برنده The Father
The Mauritanian
Nomadland
The White Tiger

 

بهترین موسیقی متن

Mank
Minari
News of the World
Promising Young Woman
برنده Soul

 

بهترین فیلمبرداری

Judas and the Black Messiah
Mank
The Mauritanian
News of the World
برنده Nomadland

 

بهترین طراحی لباس

“Ammonite
The Dig
Emma
برنده Ma Rainey’s Black Bottom
Mank

 

بهترین تدوین

The Father
Nomadland
Promising Young Woman
برنده Sound of Metal
The Trial of the Chicago 7

 

بهترین طراحی صحنه

The Dig
The Father
برنده Mank
News of the World
Rebecca

 

بهترین گریم و آرایش مو

The Dig
Hillbilly Elegy
برنده Ma Rainey’s Black Bottom
Mank
Pinocchio

 

بهترین صدا

Greyhound
News of the World
Nomadland
Soul
برنده Sound of Metal

 

بهترین جلوه های ویژه

Greyhound
The Midnight Sky
Mulan
The One and Only Ivan
برنده Tenet

 

بهترین انتخاب بازیگران

Calm With Horses
Judas and the Black Messiah
Minari
Promising Young Woman
برنده Rocks

 

بهترین فیلم کوتاه بریتانیایی

Eyelash
Lizard
Lucky Break
Miss Curvy
برنده The Present

 

بهترین انیمیشن کوتاه بریتانیایی

The Fire Next Time
برنده The Owl and The Pussycat
The Song of a Lost Boy

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *